Krajské kolo Plamen – dorost (Krumlov)

Už od počátku jsme jeli vyhrát. V podstatě jel vyhrát až na jedinou výjimku celý budějovický okres. Tou výjimkou je Zlivská závodnice. Mé řeči o tom, že vyhrajeme ještě před začátkem soutěže, s tím že postup by mohlo zhatit pouze zranění, ovšem nebyly pouze velkohubé. Vždyť Lada je závodnice, která patří na stovkách mezi elitu nejlepších. Baruna má sice momentální výkonnostní krizi, ale to neznamená, že nevyhraje s nepovedeným pokusem a za Fandu mluví jméno Dudlíček. A jako Dudlíček se povedl.

Odjezd se vlekl, a zatímco já jsem byl připravený, Hanička se teprve balila. Jel jsem tedy naložit a posbírat závodníky. Přesto všechno jsem úplně připravený nebyl. Scházel mi mobil. To jsem ovšem zjistil až na místě. Ovšem ten není až tak důležitý. Hanka si řešila své zmatky v průkazkách. A já šel zatím na kafé, které jsem už nutně potřeboval.

Pak už se ale pohybuju po tartanu, který není ztvrdlý jako v Budějovicích na SKP

ani tak měkký, že z toho bolejí nohy, jako je ve Zlivi. Je prostě přesně tak akorát. Říkám si, tady budou padat časy. Pak uvidím hasičáky. Je to přesně tak jak jsem předpokládal. Jsou tu nízké bez klasického madla. Už jsme je potkali, ale tohle trénovala pouze Barča. Je potřeba to vyzkoušet.

Před startem disciplíny 100m překážek objednávám pizzu. Potřebuju do Lady dostat nějakou tu energii a jako obvykle

odmítá pořádně jíst. Po prvním nepochopení se mi konečně pizza dělá, ale mezi tím začal závod. V polovině rozběhů se připomene žaludek. To už bude pizza studená. Co se dá dělat. Teď již stejně nemohu odejít. Stihl jsem pro ní dojít až mezi prvními a druhými pokusy. Všichni se najedli a mohlo se pokračovat.

První běží s číslem 42 Barča v kategorii starší dorostenky. 100m překážek je jak

předpokládám její disciplína. Barča však šla výkonností velmi dolů a do republiky na sobě musí velmi zapracovat. První pokus se jí vůbec nepovedl. Je sice pravda, že čas 21,26 by zde stačil na první místo, ale Barča rozhodně nemohla být spokojená. Druhý pokus už byl o kousek lepší. Na kladině celkem hodně honila stabilitu a na seběhu vybočila hodně vlevo. Pak přišli na řadu spoje, které se jí ani na podruhé nepodařilo spojit. Spojila až zhruba pět metrů před rozdělovačem a ten pak dala až na čtvrtý pokus. Proudnici pak dala napoprvé a proběhla cílem. Druhý pokus alespoň trochu vylepšila na čas 20,00.

Lada se startovním číslem 47 se

postarala o velmi pěkný první pokus. Za střední dorostenky zde neměla konkurenci. Vlastně vyhrála kompletně holčičí kategorii disciplíny 100m překážek. Čistě zaběhnutý rozběh měl hodnotu 19,01. Rozhodčí opět žasli nad jejím rozdělovačem. Lada však chtěla jistoty velkého náskoku z prvního kola využít a rozdělovač střelit. Měl jsem za úkol upozornit rozhodčí, tak aby je kutálející rozdělovač nezasáhl. To se však nekonalo. Ladě spadla půlspojka těsně před výstřelem. Se spadlou půlspojkou zaběhla 20,26 a i tento čas by stačil na první místo z disciplíny.

Fanda letos začíná koukat do dorostenecké kategorie, ale již teď je znát „Dudlíčkovský gen“. 170cm bariéru neměl šanci trénovat, neboť dorošťáci, kteří pomýšleli na postup z okresu, byli v přesile. První setkání s touto výškou tedy absolvoval na stovkách v Jablonci a pak až na okrese. Fanda přesto zaběhl první pokus pěkně čistě za 21,95 a mám jedinou výtku právě k bariéře, od které se neodrazil, ale to se ještě dopiluje. Druhý pokus byl o dost lepší. Fanda však nedal na první pokus rozdělovač a tak se zlepšil jen o kousek na 21,83. V mladším dorostu nenašel přemožitele a na celé čáře vyhrál.

Už po cestě do Krumlova jsem se přesvědčil, že Fanda udělá test

naprosto bez chyby. Na jakoukoli otázku odpovídal okamžitě a nepotřeboval ani možnosti ABC. Bylo znát, že to vzal velmi zodpovědně a za to ho opravdu chválím. To znamená, že se nebude opakovat situace z okresu. S holkama v tomto ohledu nejsou žádné problémy a testy napsal z mých svěřenců každý na jednotku. Po testech následoval oběd. Zatímco děvčata si pochvalovala obrovskou porci kuřete, já snědl klobásu. Lada, která pravidelně potřebuje přísun energie, opět načerpala sílu do další disciplíny.

Tou další disciplínou byl dvojboj. Mám radost, že dorost je již uvědomělý a já mám možnost v klidu dopít kafé. Ve chvíli kdy přicházím k vyznačené dráze, všichni již pilně trénují. Zkouší zejména to zpropadené PHP. Lada nejprve nachází svůj postup. Pak se přece jen podvolí mým radám a chytá PHP za hadici, následně přehmátne a postaví za madlo. Společně s Barčou mají naprosto shodný styl. Fanda na to jde maličko jinak. Nakonec však zvolí stejnou strategii a chce jen jinak natočit PHP. Dvojboj jako takový bude o kousek delší. To protože se k nám přidávají i starší dorošťáci. Ti doposud běhali na straně tribuny, společně s družstvy.

První v našich barvách běžela opět Barča. Svou soupeřku musela dost demotivovat. V době kdy Barča probíhala cílem, její soupeřka stavěla PHP. Barča v prvním kole zaběhla krásných 18,81. Vzhledem k tomu, že soupeřky ani jedna nezaběhla první pokus pod dvaadvacet, v podstatě se nemusela snažit. Druhé pokusy začalo hostě pršet, navíc se vyměnila PHP za menší a tak se nikdo nezlepšil. Ani Barča ne, ale ta již měla výhru jistou. Čas druhého pokusu 19,22 by jí opět stačil. Přesto jsem nenechal nic náhodě a hadici jsem vždy osušil.

S Ladou PHP zamávalo při sběru mnohem víc. Do cíle dobíhala s mnohem menším náskokem než Barča. Kategorie středních dorostenek je letos nabitější. Lada v prvním pokusu zaběhla čas 18,76. V její kategorii se pod dvaadvacet ovšem dostali všechny dorostenky. Některé se dokonce blížily k dvacítce. Druhý pokus v dešti se Ladě snad jako jediné povedl lépe. PHP se jí kejvalo, ještě když probíhala cílem. Déšt však rozhodil cílovou fotobuňku a ta se rozhodla nesepnout. Opakovaný pokus pak měl hodnotu 18,57. Lada se jako jedna z mála děvčat v druhém pokusu zlepšila. Zvítězila s téměř dvouvteřinovým náskokem.

Fanda svůj dvojboj též zvládl bravurně. Jako jediný ze své kategorie zaběhl pod dvacet vteřin. Čas 19,49. V druhém pokusu se již nezlepšil, přesto zaběhl opět čas pod 20 vteřin a to 19,76. I tento čas by stačil na první místo. Zajímavé bylo pozorovat rozdíly, kdy s Ladou, co by střední dorostenkou, PHP celkem zamávalo. Fanda v mladším dorostu s ním neměl nejmenší problém.

Výsledek je celkem jednoznačný. Dolní Bukovsko obsadilo všemi postavenými závodníky postupová místa na MČR. Vlastně celý budějovický okres zazářil.

Postupová místa na MČR
Družstva dorostenky SDH Lišov okres Č. Budějovice
Družstva dorostenky SDH Ledenice okres Č. Budějovice
Jednotlivci dorostenky mladší Sabina Jírovcová SDH Slapy okres Tábor
Jednotlivci dorostenky střední Lada Landová SDH Dolní Bukovsko okres Č. Budějovice
Jednotlivci dorostenky strarší Barbora Venčovská SDH Dolní Bukovsko okres Č. Budějovice
Jednotlivci dorostenci mladší František Dudlíček SDH Dolní Bukovsko okres Č. Budějovice
Jednotlivci dorostenci střední František Steinbauer SDH Lišov okres Č. Budějovice
Jednotlivci dorostenci starší Dominik Malý SDH Srubec okres Č. Budějovice

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 100m překážek, Dvojboje, Plamen a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář