Dvojboj Týn nad Vltavou

Po včerejším vítězství jsou všichni znatelně unavenější. Jedeme s devítičlenným družstvem. Mám pocit, že by to mohlo fungovat. Ti, kteří jsou pro své ego schopni zbourat tým, s námi nejedou a tak se těším na náladu podobnou té ve Skutči, kde to neskutečně fungovalo.

Jedeme s mírným zpožděním, celý tým se však potká až na místě. Po nezbytném vyzkoušení trati se již připravujeme. Naše startovní číslo však téměř otevírá druhou desítku závodníků. Startovní číslo 18 nám dává opravdu hodně prostoru. Když však potřebuju děti na nástup, jsou všude možně jen ne u nástupu. Sehnat dostatečně včas celý tým mi přijde jako nadlidský úkol. Určitě jsem i sem tam na někoho zařval.

Pak už jdeme na start štafety CTIF. Náš tým má závodníka, který dokáže skvěle přelézt žebřík, na krátkém úseku pak stojí výbušnost sama. Hadice na podložce třetího úseku nebyla jištěná, tak jak bych si úplně představoval. Lépe řečeno, chtěl jsem hadici na jistotu a závodník ji perfektně bouchnul na podložku v plné rychlosti. Volný úsek neměl chybu. Podlez v plné rychlosti na pátém úseku se povedl. Přeskok byl zaběhnutý v mírném záklonu. PHP na velkou jistotu. Pomalejší druhý volný úsek a pak přišlo finále. Půlspojka opět zůstala v hadicích a musela být dohledána. Přesto náš finiš s časem 85,1X stačil na první místo. Bylo to těsné vítězství o pouhou půl vteřinu. Lišov jak si myslím, na rozdíl od nás, neobsadil všechny pozice.

Po dlouhém čekání na nás konečně došla řada ve frontě na požární útok. Dokonce jsme startovali o jedno družstvo dříve. Lišov na útoku zaběhl patnáctivteřinový čas. My v této sestavě dokážeme podobné, ale po včerejší devětadvacítce nevím. Navíc si uvědomuju, že terče jsou dost mimo osu běhu. Na to aby se nám povedl dobrý čas, by bylo třeba, aby byl pravý proudař paradoxně rychlejší a zkušenější. Náš pravý proudař takhle nikdy neběžel. Máme však velmi zkušeného strojníka. Čarování s plynem nám vykouzlilo čas 18,17 a rozumný prostřik. Na požárním útoku jsme obsadili páté místo.

Celkové druhé místo je velice dobrým výsledkem a my díky tomu dvojboje momentálně stále vedeme následováni Lišovem a Chrášťanami s rozdílem pouhého jednoho bodu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dvojboje, Pohárovky se štítky , a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář