Krajské kolo dorostu Písek

Dan to má jako vždy nahnuté, možná na kraj ani nepojede a Pája stále bojuje se svalovým zraněním. Chvíli to vypadá, že za Dana snad pojede Ondra, nakonec se však krajského kola zúčastní. To Pája nenechává nikoho na pochybách. Že by nejela? To by mohla zařídit jen smrt. Zranění namísto toho aby ustupovalo, okresním kolem ještě trochu nabývá na intenzitě. Postup je tedy jasný. Zariskujeme a Pája poběží jen jeden pokus.

Ranní odjezd není okamžitý, je třeba ještě zajet na hřiště. Přesto zdržení je minimální a na Písecký stadion přijíždíme právě včas. Na trénincích dvojboje má Pája okno úplně zakázané. Dan naproti ní zkouší celou trať. Nelíbí se nám různá PHP a tak vznášíme formální protest. PHP jsou nakonec sice různá, ale alespoň dovážená na stejnou váhu.

Nástup je krátký a jednotlivci se hned po nástupu přesunují na start dvojboje. Dan, který representuje střední dorost, o sobě dává vědět hned v prvním pokuse. Nesebere totiž PHP, ale podaří se mu jej tak nešikovně srazit, že padne na kohout. Během chvíle je trať zasypaná bílým práškem a všichni prchají. Dan po pár vteřinách váhání popadne PHP a běží s ním do cíle. Udělá to nejlepší, co může. Mrak se přesouvá ze stále syčícího PHP od vedoucích a rozhodčích. PHP se vyměňují za shodné a to je jenom dobře.

Dostáváme náhradní pokus, který beze zbytku využijeme. První pokus s časem 17,75 na jistotu vyšel. To ovšem v druhém kole nebude stačit a tak Dan kontruje vylepšením na 17,52. Své vypilované okno doplnil ještě o riskantněji přenesené PHP. Je to jenom dobře, protože další rozběh zaběhl závodník z Červeného Záhoří 17,71. Vylepšený čas druhého kola mu první místo ve dvojboji a velkou šanci na celkové vítězství.

Pája běží svůj jediný pokus. Jsem rozhodnutý při čase okolo dvaceti vteřin jí z druhého pokusu odhlásit. Poslední běh dorošťáků se však neobejde bez komplikací. Utržená hadice znamená opět výměnu obou PHP. Pája již po třetí zkouší PHP a já mám strach z toho, že už nedoběhne. Tyto PHP jsou však nejvyšší a jen se třemi nožičkami. Oproti nižším a stabilnějším PHP u chlapců to mají dívky podstatně složitější. Jednak mají s váhou velké problémy a postavit hasičák na úplně hladkou podložku taktéž není jednoduché. Páje hasicí přístroj padá, až když je na polovině cesty do cíle. Poslušně se vrací a dobíhá do cíle s časem 26,16. To je suverénně nejhorší čas prvních pokusů. Znamená to tedy, že Pája musí zaběhnout i druhý pokus. I když běží jen asi na 50% a PHP opravdu hodně jistí, doběhne s časem 20,54, který je pro změnu, ač se to zdá neuvěřitelné, nejlepší ze startovního pole.

Přesouváme se ke stovkám. Zde běží první Pája. Opět plánujeme pouze jeden pokus, ale opět se nedaří. Hned po stratu vylétne mé svěřenkyni proudnice. Pája navíc na konci kladiny po zásahu pod koleno seskakuje z kladiny. Za rozdělovačem se zamotaná šňůrka od proudnice do hadic. Pája zastaví a v klidu jí vymotá, spojí a doběhne do cíle. Čas 26,45 je opět suverénně nejhorší. Nezbývá než běžet opět druhý pokus. Druhý pokus byl krásný. Pája běží sice pomalu, ale čas 20,33 nikdo nepřekonal. Pája tedy postupuje do republikového kola.

Dan dostal instrukce pro první pokus. Běžet na jistotu, tak aby druhý pokus mohl napálit. Dan však napálí právě první pokus. Jeho spoje se ne a ne podařit a na rozdělovač již nezbyl čas. Dan se díky tomu netrefil a musel se vracet. Do cíle doběhl až v čase 20,37. S tímto časem se zařadil na druhé místo. Shoda bodů by však mluvila pro vítěze stovek. Druhý pokus musí napálit a překonat čas 18,69. To je totiž zhruba čas, který běhá na jistotu. Dan si však svou šanci nenechal vzít a zároveň výsledným časem 17,78 nenechal nikoho na pochybách, že právě on je tím kdo by měl postoupit.

Jediné co by ještě mohlo rozhodnout, jsou testy. Čekáme na ně dlouhé hodiny. Pája, která testy dělala jako první, vstoupila do místnosti se závodnicemi z kategorie společně. Místnost však opouštěla jako poslední, až po pečlivé kontrole všech svých odpovědí. Její odpovědi byli samozřejmě bezchybné. Dan si zatím studoval bibli, když však vstoupil do místnosti s testy, vypadal sebevědomě. Test měl hotový a zkontrolovaný za poloviční čas. Test měl samozřejmě taktéž bezchybný.

Krajská soutěž dopadla podle očekávání. S čím jsme do soutěže vstoupili, s tím také postupujeme. Tak by to mělo být. Přesto, na začátku to vypadalo o dost hůře. Nezbývá než popřát zúčastněným, hodně štěstí na MČR. Tam si to již jedeme užít. Vždyť výš se již nedá postoupit.

Napsat komentář