MČR PLAMEN – Den druhý

Druhý den byl největší problém vzbudit tým. Vždyť včera běžela menší část týmu branný závod úplně poprvé.  Tyto část byla v první hlídce, a i když tato hlídka zabloudila, nevedla si zas až tak špatně. Dnes nás čeká slavnostní nástup, přejímka materiálu, CTIF disciplíny a štafeta dvojic. Dnes to bude o rekordech družstva. I když oproti ostatním týmům jsou výsledky žalostné, všichni do závodu dali vše.

Nástup byl s pochodem jako obvykle. Něco však bylo neobvyklé. Na nástupu stojíme mezi prvními. Naši úlohu pozdního příchodu si vzala za své Oznice. Všichni stojí vyrovnaní a závodčí nás vede okolo celého stadionu za zvuku pochodové hudby. Teprve podruhé za ta léta co jezdím na MČR se mi povedlo nesalutovat. Děti seřazené podle velikosti za mnou se chovají vzorně a nasávají tu atmosféru.

Přejímka materiálu v našem podání skončila až na dvě hadice bezproblémově. Ty hadice jsou ovšem na štafetu dvojic. Dále pak máme problém na rozdělovačích na útok. To ovšem snadno opravím. Ze dvou problematických udělám jeden bezproblémový. Půjčím si hadice od Vědomic a jdeme na tartan. Nejprve však jdeme na trénink požárních útoků. Nezvykle se nám na tréninku daří.

Je třeba si to zkusit. Já a Hanka děláme hydrant. Hadice jsou úplně jiné než naše a nám se s nimi nedaří. Míša neudrží nervy na uzdě a hadice letí na tartan. S tímhle to nejde, prohlásí vztekle. Chytnu jí za ramena a zastavím. Řeknu jen, tady se neříká, že to nejde. Tady jsi na republice. Jsi tady od toho, abys našla řešení. Nakonec hadice vrátíme a pustíme se do výběru z našich a po nezbytném označení na ně i poběžíme.

Štafeta CTIF je naše nejhorší disciplína. Scházejí nám rychlé nohy a my ač se snažíme, jak se snažíme, nepomůže nám to. Musíme samozřejmě vyzdvihnout naší žebříkovou stěnu. Tu máme nejrychlejší ze všech týmů. Jeden skvělý úsek to však nespraví. Do podlezu se nám daří držet krok se soupeřem. Pak ale přichází přeskok. Zde je naše závodnice již o hodně pozadu. Předávka na Adélku do finiše přichází teprve ve chvíli, kdy náš soupeř odbíhá od rozdělovače. Čas 75,55 je však nejlepším, co kdy letošní tým zaběhnul. I když jakýkoli předchozí tým zabíhal lepší časy, my to nezvládáme.

Druhý pokus vypadal od začátku pomaleji. Písková Lhota nás již od přenosu hadice válcovala a to i přes to, že žebřík měla Písková Lhota ještě pomalejší. Když připočteme spadlé PHP, není se moc čemu divit, že jsme se nezlepšili. Na druhou stranu, my nemáme co ztratit a risknout PHP v plné rychlosti je prostě třeba. To že se to může nepovést je nasnadě. Čas druhého pokusu 80,23 se tedy škrtal. Z prvního pokusu si držíme opět oblíbené čtrnácté místo.

Požární útok CTIF je naše oblíbená disciplína. Ne, že bychom v ní dokázali konkurovat, ale prostě nás baví. Výsledek našeho prvního pokusu tedy odpovídal opět osobního rekordu družstva. Čas 52,53 bez trestných jsme se ovšem pokusili překonat. Čas jsme vylepšili o téměř 5 vteřin. Bohužel jedna z hadic měla jednu celou otočku. To znamenalo, že výsledný čas 47,54 byl zatížen pěti trestnými. Čas 52,54 se tedy nezapočítával. Na štafetě CTIF jsme opustili svou oblíbenou čtrnáctku a namísto toho jsme skončili na dvanáctém místě. V celkovém pořadí se však nic nezměnilo a my zůstáváme na čtrnáctí.

Štafeta dvojic, která následovala téměř okamžitě, se nám taktéž vyvedla v rámci našeho družstva na výbornou. Běžíme na dva velitele a Štěpán až do kužele zdatně sekunduje Fandovi. Fanda získává v cíli zhruba dvouvteřinový náskok pro štafetu A. Ten si téměř celý nese Áčko až do cíle. Štafeta A zaběhla dvojice s časem 54,01 což je letošní rekord. Béčko nám však doposud nezaběhlo pod 57 vteřin. Tady ze sebe dokázali vytáhnout maximum v podobě času 55,73. Vše samozřejmě bez trestných. Na této disciplíně jsme zaznamenali třinácté místo. Na celkovém čtrnáctém místě se stále nic nemění.

Ač se neustále lepšíme a každý další pokus je posunem vpřed, děti pozdě pochopili, že snadno vyhrát kraj neznamená snadno vyhrát republiku. Během rána jsem obdržel několik dotazů typu „Co kdybychom vyhráli tohle.“ Na to je však potřeba neflákat se na tréninku a opravdu dřít. Jeden, možná dva a výjimečně tři se snaží celou dobu. Zbytek měl pocit, že kecám a na jakoukoli krutou pravdu bojkotoval trénink. Na to jak jsme připravení, si vedeme velice dobře. Nezbývá než vsadit na jedinou kartu. Požární útok nás čeká ale až zítra.

Napsat komentář