MČR PLAMEN – Den třetí

Do třetího dne vstupujeme se čtrnáctým místem. S našimi časy na štafetě 4×60 nemáme šanci ukázat jakýkoli vzdor ku čtrnáctému místu. Štafeta A umí zaběhnout čas 43. Možná se dokážeme se štěstím dostat na čas 42, ale nepředbíhejme. Kromě štafety 4x 60m nás čekají požární útoky. Ty jsou naším jediným žolíkem. Na druhou stranu, požární útok je vždy tak trochu sázkou do loterie. Pak už poběžíme jen 60m překážek.

Příprava na 4x 60m se nám celkem povedla. Dokonce ani pásku na značky jsme nezapomněli. Začala pomalejší štafeta B. Ta zaběhla krásný čas 47,28. Tento čas bohužel stačí až na třinácté místo. Po smotání hadic se chci vrátit pro pásku, tak abych byl schopen dát dětem kousek na nové značky. Páska zmizela. Nezbylo než použít namísto TESA pásky klasickou kobercovku. Naše rychlejší štafeta běžela velmi rychle. Fanda dostal za úkol bouchnout rozdělovač. To taky udělal. Jenže si nebyl jist, zda ho trefil a vrátil se. Pak už do cíle jen doklusal. Byla to škoda, ale s největší pravděpodobností by nám to stejně nepomohlo. Výsledný čas 47,75 byl ovšem horší, než u první štafety. To znamená, že třinácté místo nám pro zatím zůstává. Z týmů s horším pořadím se však ani jednomu druhá štafeta nepovedla. Jejich neplatné pokusy nám milosrdně toto místo ponechali. Celkové čtrnácté místo se nemění.

Náš první požární útok se konal za bezvětří. Po našem útoku začal foukat protivítr. Kdyby se povedl první útok, nemuselo to být špatné. Míša však na poprvé nenabrala. Voda z proudnic šla až o devatenácté vteřině. Navíc Adélka, se kterou vždy proud zamává, vybrala horší proudnici. Dája nastříkala terč v čase 24,24. Adélka měla dvouvteřinovou prodlevu, kdy zápasila s proudem vody, další dvě vteřiny nabrala díky proudnici. Koště, kterým stříkala, jí v žádném případě nepomohlo. Čas 28,68 nás opět uvedl do reality.

Druhý pokus vymýšlel tým nesmyslné scénáře výměn lidí na terčích. Na terčích ale problém nebyl. Vyhlédl jsem proudnice a rozdal je tak, aby Adélka měla tu lepší, bez ohledu na to jak půjdou připojit. Náběrka se sice povedla, ale děvčata spoj neudržela a nestihla jej smontovat. Náběrka na podruhé a voda opustila proudnice až někde v čase dvaadvaceti vteřin. Adélka opět rozhozená chvíli hledala terče. Nastříkat se jí povedlo v čase 27,63, Dája zatím zápasila s horší proudnicí. Navíc její hadice se razantně zavlnila. Dája pak sestříkla v čase 28,65. V tu chvíli jsme na dvanáctém místě, ale to nám samozřejmě nevydrží. Končíme na výsledném čtrnáctém místě.

Celkově stále zůstáváme na čtrnáctém místě a nic to již nezmění. Dva poháry přesto odvážíme. Skleněný za celkové čtrnácté místo a plastového lvíčka jako upomínku na Plzeň.  Celkový počet bodů 80 nám na spokojenosti nepřidává. Od posledního místa nás dělí pouze jediný bodík a to není povzbudivé. Nyní na nás již čeká pouze 60m, ale o tom v dalším článku.

Napsat komentář