MČR PLAMEN – jednotlivci 60m překážek

60m překážek je doplňková disciplína MČR. Jinak než účastí na MČR se na ní nedostanete. Je to čest běžet na MČR. Proto zde běží úplně všichni. Běží i Ti co tuto disciplínu obvykle neběhají. Nejprve běží chlapci a po nich budou následovat dívky. Na DINky již běží málo kdo. Z našich řad jsem měl původně nahlášené tři závodníky s DINkami. Nakonec běžel jen jediný a navíc jen první pokus. Po třech dnech zátěže nabádám děvčata k opatrnosti. Chlapci jsou připraveni a běhají tuto trať pravidelně. Přesto, nikdo přímo na šedesátky netrénoval.

První z našich řad běží Fanda. Má startovní číslo 34. Je jediný, kdo by snad mohl mít šanci na první desítku. Fandovi se však nedaří. Za bariérou se mu nepodaří sebrat levé klubíčko a jedna z půlspojek se odkutálí kamsi stranou. Fanda ji dohoní a cílem proběhne s časem 18,22. Druhý pokus vypadal o poznání lépe, dokonce i rozdělovač střelil. Ani proudnice pro něj nebyla problém. Cílem proletěl jako blesk. Nepoložil však v cíli proudnici a díky vysoké rychlosti se mu podařilo půlspojku vytrhnout z rozdělovače. Výsledný čas 12,09 by býval velmi pěkný a stačil by na páté místo. Takhle z toho bylo bohužel jen NP a šedesáté třetí místo.

Ba ani Štěpánovi se nedařilo v prvním kole. Byl nucen opakovat kladinu, kde dokázal ustát to, co každý považuje za jasný karambol. Za rozdělovačem pak zvládl ztratit proudnici, když se mu zasekla za jeho startovní číslo 49. Výsledný čas 25,88 se nelíbil ani jemu. Když se však podíváte do fotek, překvapí vás, co vlastně zvládl. Druhý pokus byl o poznání lepší. Čas 16,33 sice již dokázal překonat, ale tady zpomalil tak aby stihnul proudnici. Štěpán se dostal na padesáté sedmé místo.

Trať naopak velmi vyhovovala Pepovi. Pepa si zaběhnul pro nejlepší výsledek chlapecké kategorie v barvách Bukovska. Jeho čas 15,67 stačil na padesáté druhé místo. Tento pokus byl velmi pěkný a nebýt zaváhání na rozdělovači a tvrdého dopadu za bariérou, mohlo to mít též velmi zajímavý čas. Druhé kolo se již Pepa nezlepšil a veškerý náskok proti prvnímu pokusu prohospodařil zejména na rozdělovači. Čas druhého pokusu závodníka s číslem 75 byl 17,04

Matěj se startovním číslem 89 taktéž vyzkoušel ROTky. Půlspojky jsou mu zatím ovšem cizí a tak se na dlouhou dobu zastavil na rozdělovači. Výsledný čas 20,29 není žádná sláva a Matějovi přinesl šedesáté páté místo. V druhém kole se totiž nedokázal zlepšit. Nestihl totiž spoje a nad rozdělovačem byl nucen zastavit. Výsledný čas v cíli 22,27 mu nepomohl.

Děvčata skončili o kousek lépe. Jako první se startovním číslem 21, běžela Dája. Hned prvním pokusem o sobě dala vědět. Čas 13,91 byl kompatibilní s jejím číslem a přines jí jednadvacáté místo. Kromě lehkého zdržení na rozdělovači byla její dráha čistá. Na rozdíl od Fandy položila proudnici a tak jí nehrozilo vytržení půlspojky. Přesto si dovolím maličkost. Kvůli délce hadic do cíle rozhodně nebrzdíme.

Adélka se s číslem 29 musela spokojit se staršími hadicemi. Běhá s nimi pravidelně, takže s tím neměla problém. Hned prvním pokusem zaběhla čas 14,96 a to zejména díky zaváhání na rozdělovači. V druhém pokusu však dokázala zlepšit čas na 14,79, což jí přineslo dvaatřicáté místo.

Mája naposled běžela 60m překážek za mladší, přesto o ní nemám strach. Nedávno totiž absolvovala první závod na 100m překážek. Její volbou jsou tedy jednoznačně ROTky. Se startovním číslem 37 se vydala na trať plná obav. Ne, že by to na ní bylo krátké, ale přeci jen, je to jiné. Mája do cíle doběhla v čase 17,20 a to jí přineslo jednačtyřicáté místo.

Míša, startovní číslo 49, měla v plánu běžet první pokus na DINky. Na poslední chvíli si to však rozmyslela. Hned v prvním kole ukázala, že ač tuhle disciplínu nemá ráda, umí ji na výbornou. I když se zasekla na proudnici, dokázala zaběhnout v čase 16,60, který ji přinesl čtyřicáté místo.

Eliška si zde zaběhla svůj první šedesátkový závod. Ano i tak se dá začít šedesátková kariéra. Startovní číslo 57 jí přineslo štěstí v podobě prvního platného pokusu. Na přeskoku sice silně rotuje, na náběhu kladiny se zaklání, u rozhozu hadic téměř zastaví ba ani rozdělovač jí ještě nejde nijak skvěle. Přesto čas 25,58 je její výchozí pozice. Druhý pokus se již nepovedl a skončil klasifikací NP. Je to ovšem velká škoda. Eliška si totiž běžela pro šestnáckový čas a jen nedotočila půlspojku na rozdělovač. Čas prvního kola stačil na dvaačtyřicátou pozici.

Poslední v pořadí běhů se startovním číslem 65 se na startu objevila Anděla. Nepodařilo se jí však sebrat klubíčka hadic. Musela se vrátit pro půlspojky. Pak od půlspojky na kraji dráhy naběhla na kladinu a byla nucena seskočit. Čas 27,70 se jí jistě vůbec nelíbil. Druhý pokus byl znatelně lepší, nicméně Anděla má na mnohem lepší čas. Zde zaváhala na spojích, rozdělovači i proudnici. Přesto výsledný čas 16,21 ji výrazně posunul vzhůru. Výsledné umístění na osmatřicátém místě je toho důkazem.

Z běhu na 100m překážek si bohužel neodvážíme žádné ocenění. To pro nás ostatně není ostuda. Nicméně Fandu zdá se druhý pokus hodně štve, ale to se občas tak stává. Nenechává mě však klidným jasná sobeckost některých dětí. Nebudu jmenovat, ale když někdo v průběhu závodu změní nastavení půlspojky, ostatním to nejspíše nebude vyhovovat. Co je však horší? Stalo se to přes výslovný zákaz. Navíc to byl rozdělovač pro naději dorostenecké kategorie, kde jsme polohu zubu dlouze ladili. To se prostě nedělá.

Napsat komentář