DvojBoj Srubec

Dvojboje se nám letos nedaří. Nebo spíše nedaří se nám cokoli, co obsahuje požární útok. Za vším je třeba hledat zadek a náběrku. V této části to jde spíše od deseti k pěti. Poběžíme v nezvyklé sestavě, ale zadek nám zůstává. Bude to opět hop nebo trop.

Starší žáci začínají neobvykle požárním útokem. To nám ovšem nevadí. Naopak já chci mít požární útok již za sebou. Když už pak běžíme, opět nastanou problémy na zadku. I když tentokrát je to koš nasazený na podruhé. Náběrka se vyvede velmi pěkně. Další drobný zádrhel, který však na výsledek nemá vliv, je pod rozdělovačem zamotané levé céčko. Levý terč je však okamžitě dole. Na pravém terči sedí Fanda. Zaskakuje, ale jako universál má i svoje rezervy. Prostřik není nijak velký, nicméně vteřinka a půl to bude. Výsledný čas 17,84 nás řadí na páté místo z útoku.

Štafeta dvojic je výborně rozběhnutá. Máme dvě hlídky, takzvaně pro jistotu. Andělka s Ačkem zaběhne solidních pětapadesát. Její výkon je však zatížen 10-ti trestnými za špatně smotanou hadici. Míša béčko dokázala vybičovat k času 59,XX. Tento výkon nám přinesl opět páté místo.

Na nástupu nás čekalo překvapení. Žádný tým starších si neodváží medaile z obou disciplín. Nejlepší výkon, jednotka z dvojic a čtverka z požárního útoku patří Hrdějicům. Na třetím místě s deseti body jsme však my. Bez medailí se nám povedlo uzmout pohár za celkové umístění. Docela pěkně zamotaný závod.

Závěrem bych jenom dodal, že na Srubci se mám podařilo přibrat na hostování do týmu dorostenek scházející dívku. Celkem úspěšný závod, nemám pravdu?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář