Historické stříkačky – Horní Bukovsko

Setkání historických stříkaček na Horním Bukovsku provázelo mírně řečeno nevlídné počasí. Přesto všechno byla hojná účast. Hasiči z Dolního Bukovska zabezpečovali tuto akci po stránce občerstvení a stanové. Ráno se zdálo že by déšť mohl povolit, ale to bylo jen zdání. Naši dorostenci stavěli stany. Nové členky, sestavující soutěžní družstvo maminek, se zapojily ve výdeji občerstvení. Ostatní točili pivo, nebo smažily řízky. I za hustého deště na tak malé akci se usmažilo a snědlo 150 řízků.Na začátku jsme byli přivítáni na Horním Bukovsku. Ženy sboru dobrovolných hasičů, jenž se podílely na přípravě, dostaly květinu. Potom přišlo pozvání na soutěž v Hartmanicích příští týden. Položení věnce na místní památník se ujalp. Vavera a p. Šrámek jakožto nejstarší členové sboru dobrovolných hasičů Horního Bukovska. Vydařená byla i návštěva dvou neznámých dam z Prahy, které přijely na pozvání starosty hasičů Horního Bukovska pana Jaromíra Kliky. Velmi stylově oblečení přijeli též hasiči z Koloměřic. Hasiči z Hartmanic se poměřovali se svou přívěsnou stříkačkou s přívěsnou stříkačkou z Týna nad Vltavou. Bylo to srovnání věku versus výkonu. Obě bez jakýchkoli problémů hasiči uvedli do chodu. Dále zde byli k vidění několik stříkaček za koně hasičů z Dolního a Horního Bukovska, Koloměřic a další. Velmi pěkná byla i výstavka historických helem, kterých bylo víc jak dvacet. K tanci nám hrál sbor Blaťácká pětka. Po pěti hodinách se hustého deště se přestěhovala akce do místního kulturního domu, kde pokračovala až do brzkých ranních hodin. Akci i přes nepřízeň počasí je nutno brát jako vydařenou.

Kompletní galerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář