Výběr do representačního týmu české republiky

Výběr jako takový se konal na dvou místech. My vybrali samozřejmě to, které bylo blíže. Ostrava nebo Pardubice je značný rozdíl. V náš prospěch hráli samozřejmě Pardubice. Na výběr jsme přihlásili sedm dětí. To není málo a zavání to megalomanstvím. Přesto pečlivě vybíráme. Nejlépe dosažitelná je kategorie mladších dorostenek. Samozřejmě tím myslím pro nás. Máme několik talentů a kategorie mladší se znovu otevírá.

Z našich mladších dorostenek jsme nominovali, Pavlínku Nekolovou. Je sice slabší, má malou fyzičku, ale na druhou stranu její technika běhu je moc pěkná a neustále se zlepšuje. Veroniku Šimánkovou, která se taktéž lepší a málokdy chybí na tréninku. Zamilovala si věže a 100m překážek již také zaběhne a zrzavou divoženku Ladu Landovou. Samozřejmě ještě nemohu vědět jak to dopadne, ale pokud má z našich někdo z našich největší potenciál, je to právě Lada. Také to loni ukázala na mistrovství světa ve Svitavách.

V kategorii střední jsme nominovali Barboru Venčovskou. Baruna jako taková už v representaci chvíli byla. Později ji vyřadili, kvůli zdravotním problémům. Baruna byla svou formou v době konání Mistrovství světa velmi vysoko. To bylo ostatně i znát na Mistrovství republiky, kde skončila na 2. místě. Dále pak Sáru Švecovou, která bohužel na výběr nakonec nejela. Je to opravdu škoda, protože je šikovná, nebojí se ani věže. Navíc umí běhat.

Poslední dívkou byla v kategorii starší Linda Tomasková. Linda se letos také účastnila Mistrovství světa. Stejně tak se zúčastnila Mistrovství republiky, ovšem za ženy. Letos má zaběhnuté čtyři sedmnáckové časy za jediný víkend.

A nesmím zapomenout na Josefa Dudlíčka. Pepa jako tahoun letošního týmu se vypracoval ve špičkového závodníka.  Zde zkouší svůj vstup do týmu středního dorostu. Umí skvěle věže, což není u dorostenců samozřejmé. Má velkou naději na to, aby se stal platným členem representačního týmu. Na stovkách zatím ještě tolik neexceluje, ale při své píli to nebude trvat dlouho.

Výsledky výběru budou brzy známé a těším se na to, že letos budeme zase o kus dál. Patříme mezi špičku a velmi bych si přál, abychom tam ještě chvíli vydrželi. Další výzvou je samozřejmě zapojení dorostenců i po tom co odejdou z žákovských let. Tak držte palce snad se nám to podaří.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Repre a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář