Obvod Dubné – jarní kolo

Podzimního kolo nás lehce potrápilo. Nevlídné počasí se odrazilo v našem čtvrtém místě na štafetě dvojic. Celkově jsme byli po podzimním kole na druhém místě o jeden bod a to jak v mladších tak ve strarších. Navíc nám schází jistota postupu. V našem obvodu je málo týmů a tak by se lehce mohlo stát, že postupovat bude pouze jeden tým. Musíme být první. Se staršími na to již čtrnáct dní dřeme. Mladší lehce odsouváme, ale mladším celkem věříme. Pak se ale stalo něco neočekávaného. Pár dní před samotným obvodem se nám přišli odhlásit dvě zkušené závodnice. Jedna doposud běhala rozdělovač. Náhradníka pro pozici rozdělovač v mladších nemáme. Náhradník postoupil do starších. Pouhé dva dny před samotným obvodem určujeme trénink pouze pro mladší. Trénink pouze s vodou. Musí se stihnout alespoň 10 útoků a zároveň se musí stihnout základna do 5-ti minut. Z  těchto deseti útoků se povedl dvakrát platný čas. Jednou za 36 podruhé za 20. Bůh s náma. Jak tohle dopadne je ve hvězdách. Mám jedinou jistotu. Základnu připravit stihneme.

Ráno hned po příjezdu začínají mladší útokem. Začínají jako druzí. Není čas přemýšlet a hurá na start. Děti se rozbíhají a košík už je nasazen. Matěj má ještě čerstvou průkazku, ale tohle zvládl na výbornou. Pumpovat má zakázáno, bojím se, že nejzkušenější z mladších, Dája, nestihne rozdělovač, ale ta už je dávno na cestě ke značce. Štěpán už roztahuje béčko a mezitím Andrejka zapokuje béčko na mašinu. Očima vše zkouknu a vidím nedotočené béčko. Andrejka už je dávno pryč a tak přidávám plyn a děj se vůle boží. Buď se urve nebo vydrží. Vendulka má velký náskok, před Pepou, ale i Pepa je před rozdělovačem alespoň o 3 metry. Stihne to, i když jen tak tak. Pepa s malým prostřikem dokončil útok v čase 21,18. Béčko vydrželo. Když se po útoku jdu podívat, béčko vysí na nějakých 5mm zubu. Je tu přetlakáč kterému se béčko protáčí. To moje děti ještě neznají. Čas 21,18 zůstane nepřekonán a mladší si odnáší 1 místo z disciplíny. Díky tomu jsou již celkově první.

Starší se rozcvičili a už na ně čekala štafeta CTIF. Je mokro, žebřík má úzá prkna a navíc jinak rozložená. Běží se na člunku a tak předávky jsou ošemetné. Fanda zvládá žebřík na jednotku. Předává Míše, která opravdu zabírá. Ještě před pár dny jí trval krátký úsek více jak 5 vteřin. Najednou se vše mění a ona běží jako o život. Předává Livii. Ta předávka je dost krkolomná, ale nakonec se povedla. Dál to vypadalo velmi pěkně až po předávku Cholik – Fíla. Cholikovi se nepovedlo předat, uklouzl a proudnici pak sbíral ze země. Předávka bez trestných trvala zhruba o 3 vteřiny déle. Výsledný čas 86,75 vydržel až do konce jako nejlepší s náskokem více jak 5 vteřin.

Mladší jdou na štafetu hned po starších. Dája má obavy ze žebříku, ten však zvládne perfektně. Jediným problémem je předávka za hadicí. Malý Štěpánek při předávání uklouzl a Vendulka už udělal krok do dráhy. Předávka proběhla správně, ale ten přešlap nás stál 10 trestných. Na konci Adrejka zaběhla neuvěřitelně a tak čas 108,47 i s deseti trestnými pak 118,47 je prvním místem.

Už nám zbýval jen požární útok starších. Po trénincích jsem věděl, že umí zaběhnout za 16 vteřin. Zde jsme nastupovali jako předposlední. Poslední Zliv nás ohrozit a tak jsem po svých svěřencích chtěl běh na jistotu. Stačí čas pod 20 vteřin. To starší splnili časem 18,54. Tento čas nepřekonala ani Zliv a tak je to další jednička.

Do okresního kola tedy postuje z Dolní Bukovsko a Chrášťany, jak v mladších tak ve starších. My ale z prvního místa a to je důležité. Máme skvelý tým. Teď je potřeba ztmelit. Hned zítra se o to pokusíme na druhém konci republiky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Plamen, Soutěže a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář