STIMAX CUP – Lhenice (I)

V Jablonci jsme se potklali s Turbošneky. Je to tým ze Lhenic a letos pořádají obdobný dvojboj jaké se pořádají u nás. Útok se společnou mašinou a 60m překážek je ideální. Zde je navíc mašina Tohatsu, která má hrdlo výše, než klasická PS12. To potřebujeme vyzkoušet. Náš strojník teprve sbírá zkušenosti a tak se nám to hodí. Odpoledne pak soutěž pokračuje stovkami. Naše děvčata přijedou z Prahy z Českého poháru.

Začínáme požárním útokem. Jdeme na start podle listiny se startovním číslem 8 jako předposední. Ve skutečnosti požární útok absolvuje pouze 6 týmů. Před naším během běží Jílové – Modrá. Vidíme zoufalý boj. Nejprve ne a ne nasát. Posléze nestíhá rozdělovač. Strojník plyn nadoraz zavírá kohout vpřed, následně otvírá vzad. Mašina se převrací a všichni kolem ždímají oblečení. To samo o sobě tolik nevadí. Horší je uražená fajivka ke svíčce. Zhruba 20 minut čekákme než se podaří vše vyřešit. Pak už vybíháme ze startovní čáry. Závit hrdla máme stejný a strojník říká, nechme ho tam, zde mu později lehce přisává vzduch. Plyn nepřidává jen ho spíš lochtá. Vše proběhlo naprosto bez jakéhokoli problému a výsledek 21,62 je pro nás spíše zklamáním. Zde však stačí na první místo. Zajímá nás výsledek Křešic. Křešice mají solidní šedesátkaře. Předpokládám, že útok se jim povede a my to na šedesátkách nedotáhneme. Lada nám běží až odpoledne a tak můžu doufat ve dva 14tkové časy. Čas Křešic však až do konce netuším. Vím jen, že to bude někde okolo 26-ti vteřin. 5-ti vteřinový náskok by nám mohl stačit. Snad to tedy vyjde.

Z 60-ti m překážek se počítají čtyři časy nejlepších závodníků týmu z požárního útoku. V duchu počítám, Pavlínka zaběhne 14ku, Verunka by mohla také. Cholik 15-ku a Kuba 16-ku nastejno s Livií. Fanda tak 17 a Fifina už nepočítám. To je tak 59 nejaká ta desetina navrch, řekněme 61 až 62. No nevim. Nedokážu odhadnout. Výsledek mě překvapil. Byl jsem hodně blízko. Součet 60,45 je součtem Pavlínky 15,24, Verči 15,22 Kuby 15,75 a Cholika který situaci zachránil časem 14,24. Ve výsledku jsme o necelou vteřinku vyhráli.

*Barevně označené osobní rekordy.

Velmi mile mě překvapil Fanda Dudlíček a Filip Chochol. Oba se velmi zlepšili. A i když Fanda nezasáhl do výsledného hodnocení, byl dostatečnou pojistkou našeho vítězství.

V odpoledních hodinách se dostavila i děvčata Lada v Praze zvítězila, Barča byla osmá a Linda si se svým nepodařeným pokusem nedělala starosti. Ve skutečnosti skončila na osmém místě a měla bežet pavouka, ale to se dozvídáme až doma.

Děvčata ve skvělé náladě uklázala co je v nich. Lada si zaběhla nový osobní rekord 19,31. Ten byl ohodnocen prvním místem i když střední a mladší dorostenky jsou zde sloučeny do jedné kategorie. To Barce se nepovedlo ukázat co je v ní, přesto měla jedinou soupeřku své třídy a skončila hned za Ladou na druhém místě. Linda pak v prvním pokusu kolenem dráždila proudnici až tak že do cíle došla. V druhém kole pak hladce vyhrála s náskokem 2 vteřin. Na naše poměry to byl čas mizerný, ale Linda běžela tak aby jí porouchaná proudnice nevypadla.

1. místo Lada Landová 19,51 19,31 19,31
1. místo Linda Tomasková 30,21 19,43 19,43
2. místo Barbora Venčovská 19,70 DNF 19,70

Soutěž byla perfektně pořadatelsky zvládnutá, v krásném areálu a moc se nám líbila. Nejen proto, že jsme vyhráli téměř vše co se dalo. Rádi se objevíme napřesrok.

Příspěvek byl publikován v rubrice 100m překážek, 60m překážek, Pohárovky, Soutěže a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".