Chlumecký pohár

Do Chlumce přejíždíme ze Jaroměře. Hřibojedské stovky máme za sebou a teď nás čeká složitější závod. Běží se zde hned čtyři disciplíny. První disciplínou je štafeta dvojic, druhou 4x šedesát na poločlunku, třetí je požární útok a poslední nepovinnou disciplínou je hadicové kolo. Přijeli jsme změřit síly se špičkovými týmy. Do sezony se musí tým otrkat a stmelit. Tohle je jedna z příležitostí.

Na rozdíl od Jaroměře zdejiž lidé nejsou tolik otevření a příjemní. Přesto na rozdíl od poslední návštěvy Chlumce nad Cidlinou se nám vyhýbají konflikty s okolními týmy a vše probíhá poklidně.

Na štafetu dvojic nastupujeme záhy po příjezdu. Když vidím jaké prohřešky se tady tolerují, mávnu nad tím rukou. My pojedeme podle pravidel. Žádné chyby nechci vidět. Rozhodčí nechávají bez povšimnutí spoustu věcí. Nepodaná půlspojka, krátká proudnhice, hadice připravená v opačném směru, ci s půlspojkami na zemi, jsou jen tím nejmenším. V době kdy vybíháme jsou časy nic moc, přesto všichni velitelé běží maximálně ke 12-ti vteřinám. To u nás není. Náš velitel běží za téměř 13. Běží se na asfaltě a tretry tedy nepomohou. U kuželu to Cholikovi uklouzlo přesto štafeta A dobíhá za 55,08 nás řadí na 5. místo.

Požární útoky se zde běží na 2 pokusy a tak máme možnost zkusit útok na jistotu a pak na rychlost. První pokus se nám povedl náramně. Ze savice po náběrce neukápla ani kapička. Voda byla řádně odstříknutá a terče sestřelujeme v 16,56. Po prvním kole jsme na 2. místě za Poniklou. Na druhý pokus nastupujeme s tím, že se zlepšíme. Koudy ovšem bohužel odkopne koš. Pohotová Verča stíhá a zdržení je velmi malé. Proudaři ovšem ne a ne sestřelit a tak výsledný čas 19,06 nám nepomohl. Pro zajímavost, tento útok by zde patřil 5-tému místu.

4x 60m se nepovedlo, nebo spíše povedlo se štafetě B, kterou tímto chválím. Míša pěkně přeběhla kladinu. Pája dobře skáče. Fifin možná až moc jistil PHP a Fanda zaválel na rozdělovači. Jejich výsledek 50,88 pro nás znamenal 9. místo. Štafeta A toto měla vylepšit, to se ale nestalo. Namísto toho dostalo A-čko hodnocení NP za předávku. Ale popořádku. Koudy který běžel kladinu předvedl něco nevídaného. Akrobatickou vložku s velkým A. Pokud si myslíte, že kladinu v plné rychlosti nejde přeskákat po jedné noze, jste na omylu, jde to. 😮 Pak následovalo předání z pravé ruky do pravé. Tam proí změnu zaúřadovala Lada. Jejich předávka byla mimo předávací území. Posléze Cholik už s Verčou předali v rámci pravidel. Verča nesebrala půlspojky a vracela se. Pak jí ještě potrápila proudnice. Do cíle doběhla zhruba ve 48. To by nám stejně nepomohlo.

Hadicové kolo nám také nevylepšilo pověst. Před lety jsme ho vyhráli. Letos máme i 5 trestných vteřin. Fanda si bohužel šlápl do středu. I kdyby se tak nestalo, měli by jsme páté místo. Takhle z toho bylo místo deváté a čas 140,57.

Prožili jsme krásné odpoledne a stmeli zase o kousek tým. A máme další krůček k cestěš vzhůru. Jestli se nám dál povede se uvidí, ale útoky nám letos jdou. Tak snad to nezakřiknu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pohárovky, Soutěže a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář