Kvasinská stovka

Z Hajnice odjíždíme do Kvasin. Cesta ubíhá navzdory varování o opravách místních komunikací velmi dobře. Na závody dojíždíme s dostatečným předstihem. Je to dobře. Moji závodníci se dobře rozcvičí a pořádně vyzkouší trať. Na trénincích se ale něco stane.

Lada hned po třetím přeskoku začne kulhat. Špatně došlápla za přeskokem. Rotace jí natáhne stehení sval. Uvažuju o tom, že jí stáhnu ze závodu. Lada protestuje. Zakážu jí trénovat a stehno namažeme a stáhneme. Po domluvě s Hankou jí povolím první pokus. V době kdy dorostenky zkouší, přijde za mnou Fifin s tím, že jak to je s překážkami. Na dráze je dvoumetrovka a vysoká kladina. Mám za to, že první poběží muži a starší dorostenci. Pro jistotu se ale dojdu zeptat. V propozicích je to napsané. Dorostenci běží všichni na vysoké překážky. Filip napumpovaný adrenalinem z předchozího závodu se rozhodne zkusit barieru. Po pár pokusech ho dojdu odhlásit.

Z našich řad běží v prvním rozběhu Pavlínka. V prvním pokusu zaběhne 24,35 ve druhém pak 24,62. To jí zde stačí na sedmé místo.

V druhém rozběhu běžel Cumel. Napoprvé jsem mu připravil špatný rozdělovač. Pepa pěkně pojistil a zaběhl si svůj první výchozí čas na velké překážky. Měl hodnotu 20,12. V druhém pokusu už měl svůj rozdělovač a zkusil ho střelit. Nepovedlo se mu to. Výkon druhého pokusu zastavil časomíru na 24,58. Výkon z prvního kola mu přinesl krásné druhé místo.

Lada svůj první pokus nevychytala. Po přeskoku hodně zpomalila a zakulhala. Na kladině jí chyběla rychlost. V prvním kole zaběhla tedy 23,90. To jí v té době stačilo na třetí místo. Lada však chtěla svůj pokus zlepšit a po dlouhém dohadování jsem jí povolil i druhý pokus. V něm už Lada zaběhla rozumný čas. Bylo znát, že si dává pozor na přeskoku a na něm hodně ztratila, ale lepší než riskovat sezonu. Čas druhého kola 20,63 je zde na druhé místo. Víc ke štěstí nepotřebuje. Noha jí sice lehce bolí, ale má do zítra nařízený klid. Zítra rozhodneme jak dál.

Verunka se poslední dobou hodně lepší. I když zde to nepotvrdila, věřím, že to bylo jen od únavy a hektického dne kdy již vystřílela své nábojnice. V prvním pokusu zaběhla 24,06 v duhém pak 24,15. To jí stačilo na výsledné šesté místo.

Barča je ostřílená závodnice. Předpokládal jsem, že vyhraje a to se i potvrdilo. Čas prvního kola 19,78 nikdo nepřekonal. Nepřekonala ho ani ona sama. Druhý pokus měl hodnotu 20,05.

Potom už běžela jen Sára. Ta obstála v konkurenci zkušených závodnic z kategorie žen. Prvním pokusem 22,07 se pěkně zapsala a v druhém pokusu ještě zlepšila svůj výkon na čas 21,74. To jí zařadilo na osmé místo. Sára se dokonce kvalifikovala do pavouka. Z pavouka sice nemám čas, přesto vím, že nebyl k chlubení se. I když by se třeba pokusila porazit mnohem zkušenější závodnice, její alergie na prach se podepsala na výkonu. Alergickou reakci měla už v druhém pokusu. Ve třetím jsem se bál, že snad zkolabuje. Zanedlouho se ale vzpamatovala. Přesto je na ní znát únava ještě teď.

Časy odpovídají trati, která byla hodně prašná a kladinám co velmi pružily. Tretry zde měly smysl jen na kladině a na tvrdém povrchu se vůbec nezapíchly. Nedivte se tedy, že časy jsou o tolik horší než je obvyklé, však srovnejte sami s ostatními závody.

Z Kvasin odvážíme tři poháry a vyrážíme do Olomouce, kde se ubytujeme a zítra pokračujeme dál. Zde by to už tak jednoduché nemělo být, ale tartanový povrch zvedne hodně časy. Navíc zde pro kluky nebudou velké překážky. Bude tedy startovat i Fifin. Držte nám palce.

Příspěvek byl publikován v rubrice 100m překážek a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář