Věže – Olomouc

Z Kvasin jsme odjížděli přímo do Olomouce. Ubytovali jsme se v tělocvičně Junáků a ve hrách se nemohli dočkat rána. Večerka v 10:30 se leckomu zdála brzká, přesto všichni ulehli. Ráno nás čekaly věže a 100m překážek.

Na věže jsme přihlásili s obavami Ladu, Verču, Sáru, Bačcu a Cumla. Filipové se jen koukali a Pavlínka věže netrénovala. Lada předvedla při nataženém svalu celkem hezký výkon. Nicméně její kulhání bylo znát už na startu věží. V prvním pokusu se dostala na čas 9,88. V druhém pak prošlápla a zaběhla 11,44. Její první pokus jí zařadil na 2 místo.

Verunka si chtěla taky zkusit věže. V prvním pokusu se jí povedlo zaběhnout 11,95 a v druhém pak velmi vyrovnaně 11,96. Lépe to zatím neumí, přesto jí tento výkon stačil na 3 místo. Jak to zamíchalo pořadím se dozvíte v následujícím článku 😉

To Barča ve středním dorostu by již měla běhat osmičky. Zde zaběhla 9,07 v prvním pokusu, v druhém pak 9,42. Pro Barču to znamenalo 4 místo z věží. Pro Barunu je to nic moc výsledek a čekal jsem víc.

Sára pěkně běhá, ale na věže se jí v první chvíli nechtělo. Trápil jí palec u nohy. Není to nic vážného a tak nakonec přeci jen lezla. V prvním pokusu zaběhla svůj standard. To je nějakých 11 vteřin a kousek. V druhém pokusu přeci jen  překonala svůj osobní rekord. Zaběhla 10,87. Je to pěkný krok vpřed. Ještě stále jsou vidět chyby jako svěšený zadek, nebo vytáčení nohou do boku, ale je to pokrok. Na své vzory sice ještě nemá, ale napjatě poslouchá a je schopná se učit. Její pořadí z věží mi bohužel uniklo.

Pepa Cumel Dudlíček se snaží o návrat na výsluní zde na to měl 3 pokusy. V druhém totiž selhala časomíra. V první pokusu si škrtl žebříkem o zem. Díky tomu také prošlápl, když mu nevyšly kroky. Čas 11,65 není příliš k chlubení. V druhém pokusu se mu povedlo zopakovat totéž, časomíra se však zastavila na 8,24. V opakovaném pokusu již běžel tak jak se má. Čas 8,86 se řadí mezi rozumné. Stále je ovšem třeba se zlepšit. Tento čas stačil na 6. místo.

Na věžích to rychle ubíhalo a stejně rychlý byl i přesun na stadion kde se běžela druhá část dvojboje, 100m překážek.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Věže a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář