100m Překážek – Olomouc

100m překážek v Olomouci bylo jednak dvojbojem společně s věží a druhak součástí seriálu Český pohár. Pro nás je samozřejmě důležitější Český pohár. Přesto všechno se nám i celkem dařilo i na věžích. Odpoledne jsme ovšem řešili zejména zranění děvčat. A nebylo toho opravdu málo. Komplikuje to samozřejmě zejména okresní soutěž Plamen, kde většina závodnic běží. To samotné se dá jistě spravit, horší je to s důvěrou v lidskost.

Hned po příjezdu jsem hledal „Kachnu“. Je to jednak fyzioterapeutka, ale hlavně též tejpařka. Lada se svým zraněním chce mermomocí běžet. Moc se mi nechce jí pustit. Po poradě s Haničkou a „Kachnou“ nakonec jeden pokus povolím s tím, že Lada nesmí jít přes bolest. Lada je zatejpovaná a může běžet. Rychle dohlásím dva závodníky co běží pouze 100m překážek a může začít kolotoč.

Běží se na všech frontách. Na jedné straně 3 dráhy pro ženy a dorostenky na druhé 4 dráhy pro dorostence a muže.Máme dva rozdělovače a čtvery hadice. Mladší dorostenky si odběhali své první pokusy a zatím co se chystají na druhé straně startuje Fifin a Cumel. Pavlínka po prvním pokusu skončí s bolavým kolenem a ač se jí první pokus nepovedl a byl neplatný, druhý jí zakážu. Verča motá hadice a Lada jí pomáhá V tu chvíli by měl vybíhat na druhé straně na svůj první pokus Filip. Nemá hadice. Cumel startuje téměř ve stejný okamžik. Holky motají a Barča jen prohlásí, své hadice nepůjčím. Nebyl jsem u toho. Nestíhám vše, ale rovnou říkám, že Baruna běžela až o půl hodiny později. Jestli se tohle ještě jednou zopakuje v týmu, bude si hledat kde koupit nářadí a na soutěž se mnou již nepojede! Cumlovi se první pokus nevyvedl, ale i to se stane. Barču vůbec nesleduju, nevím jak zaběhla.

Na druhý pokus se chystá Verča s tím že jí lehce tahá achylovka. Nezakážu jí běžet, jen jí řeknu, že nemusí. Nějak ve mě stále pracuje vztek. Verča chce ale taky běžet. V prvním pokusu zaběhla svůj osobní rekord. A v druhém ho chce ještě vylepšit. Lada Filipovi nabídne, že mu půjčí v druhém pokusu svoje hadice a že se vzdá svého pokusu.  Tvrdí že po zatejpování jí noha vůbec nebolí. Nakonec stihnou odběhnout oba, hadice po Pavlínce jsou volné. Verča zaběhla a téměř se opět dotkla svého nového osobního rekordu. Achylovky jí, teď ale hodně bolí. Slzy jako hrachy rozežene až tejpa, stejně na tu nožku nešlape a vypadá to špatně. Přesto po závodu je velmi překvapená. Na dvojboji se jí povedlo udržet 3. místo celkově a to je úžasné. Teď jen doufat, že se dá do okresu dohromady.

Výsledky:

Dudlíček Josef 1999 20,65 18,05 střední dorostenci 8. místo
Nejedlý Filip 2000 DNF 30,34  střední dorostenci 23. místo
Landová Lada 2001 19,83 19,47 mladší dorostenky 2. místo
 Šimánková Veronika 2001 21,86 21,94 mladší dorostenky  9. místo
Nekolová Pavlína 2002 NP DNF mladší dorostenky 20. místo
Švecová Sára  1998 22,11 20,80 ženy 43. místo
Venčovská Barbora  1999 19,72 18,80 střední dorostenky  3. místo

* osobní rekordy

V součtu dvojboje pak Lada zvítězila, Verunka skončila na krásném třetím místě, Barbora byla čtvrtá a Cumel skončil pátý. Přes to, že se zdá, že bych měl být spokojený, jsem spíše nešťastný z množství zranění. Jako by nestačilo, že Livka snad brzy odloží berle. Verča má problém s achylovkou, Pája s kolenem a Lada se zadním stehenním svalem. Držte palce ať se dají dohromady.

Příspěvek byl publikován v rubrice 100m překážek a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář