Dvojboj – Týn nad Vltavou

Po včerejší porážce vládne možná trochu pochmurná atmosféra. Verunka je raněná a koš zastoupí Lada. Nikdy ho neběžela, ale ona je zkušená bojovnice. Na štafetě zastoupí i hadice, tam už tu jistotu nemá a bojí se, ale i to je přece hračka. Na žebřík poleze opět Dája. Vlastně teď zastupuje Fanouše. Bude to tak i v následujících týdnech. V disciplíně požární útok se mladší se jen vystřídají v pozicích. Možná nešťastně, ale to probereme později.

Štafeta CTIF je disciplína, která má určitě v našich řadách oblibu. Použije se celý tým a každý má své místo. V případě, že ale někdo důležitý vypadne, je třeba nahradit. Na nepostupových soutěžích je, ale i možnost běžet v menším počtu. To byl obojí náš případ. Jak jsem již předeslal, Dája nahradila Fanouše. Neběží za mladší, ale za starší a tak má pocit, že musí dotáhnout svůj věkový handicap. Možná až přehnaně tlačí na pilu. Zatím se jí to vyplatilo. Až doposud. Zde se jí povedlo prošlápnout. 10 trestných jí nikdo nevyčítal. Ze starších jsou všichni rádi za pomocnou ruku. Dája trochu trpí tím, že neběží požární útok. To jí však obvykle vynahradí medaile. Mám pocit, že přestává na být slabší než Fanouš, ale zdatně ho dotahuje. Už jen proto, že s pádem ze žebříku, jistě bolestivým, předala proudnici v jedenácté vteřině. To Míšiny čtyři vteřiny by bylo záhodno ještě stáhnout. Livie svůj úsek s hadicí zvládá velmi pěkně. Potom již vše probíhalo hladce. Cholik běžel dva úseky. Lada se svým úsekem nebyla spokojená, ale zaběhla ho taky moc hezky. Svůj první rozdělovač na CTIF zaběhla pod patnáct vteřin. I s deseti trestnými 96,71 jsme obsadili 4. místo.

Požární útok se taky pod taktovkou náběru Lady celkem vydařil. Voda z mašiny vylétla na hraně desáté vteřiny. Kohout Koudy zavřel v jedenácté vteřině. Pavlínka sestříkla při vysoké šestnáctce. Fifin pak hodně prostříkal. Sestříkl až v 19,44. To pro nás znamenalo 3. místo. Velmi dlouho stříkal nad. Pavlínka naopak nastříkala okamžitě.

Mladší začali požárním útokem. Po dohadech jak poběžíme, nakonec vybereme tým. Košík v podání Matěje se momentálně příliš nepovedl. Trval velmi dlouho. V devatenácté vteřině vystříkla voda z proudnic. Andrejka sestříkla okamžitě. Pepovi to trvalo déle jak tři vteřiny. Tým mladších svůj útok zakončil s časem 23,04 a to znamenalo 9.místo. Škoda, že kluci Jindrů neměli svůj den.

To naše štafeta byla nepřekonatelná. Jako jediný tým mladších dokázal stlačit svůj čas na dvouciferný. Jejich čas 98,89 byl o více jak 8 vteřin lepší, než čas druhého týmu. Jednoznačné první místo nám ovšem v součtu nestačilo na medailové pozice.

Celkově skončili mladší na 5. místě. Víme v čem je slabost. Spolehlivost proudařů je celkem tristní a nám se zatím nedaří narovnat. To u starších je vše jak má být. I v oslabení dokáží sáhnout až na medailové pozice. 3. místo je velmi solidní. Dája má opět satisfakci. Má opět medaili a je spokojená.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dvojboje a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář