Okresní kolo dorostu – České Budějovice

Tak hurá. Holky musíte to dát. Co musíme dát, jsme tu samotné. Jen my a nikdo jiný. Dobře tedy, máte možnost si vyzkoušet trať a zamakat na sobě. Kde jsou kluci? Ty už budou na požárním útoku. Tak já se jdu podívat.

Kluci se již připravují na základně. Jejich vedoucí stojí opodál a klábosí s technickou u kádě. Když přijde na nastartování mašiny, spadne Béčko. Je po časovém limitu a béčkař si Béčko připraví zpět. Útok je sám o sobě nepovedený. Košík ne a ne košař cvaknout. No aby ho trefil, když kouká na vedoucího který mu radí jak to udělat. Po dlouhých vteřinách se podaří. Voda se valí do předu kde proudaři netrpělivě poposedávají na hadicích. Terče sestříknou v čase který je jistojistě na poslední místo. Je to celkem jedno. Stejně mají neplatný útok za časový limit přípravy. Tomu říkám slibný začátek.

Rychle se vracím za mými jednotlivkami. Nejprve se běží dvojboj. Lada jde na start a předvede bezproblémový běh s časem 19,14. Je to zajišťovací pokus. V druhém kole se dostane na 18,99. Jsem s ní spokojen. Je poslední a zároveň obsazuje 1-ní místo ve své kategorii.

Barča v běží hned po ní. V prvním kole zaběhne 19,34. V druhém se pak také zlepší na 18,88. Nedává tak suverénně okno jako Lada, ale dožene to na běhu.

Linda okno nemá ráda. Zatím je okno její černou můrou a Linda se snaží se s ním skamarádit. Čas 19,61 v prvním kole dokáže v kole druhém stáhnout na 19,26. Víme že na této disciplíně musíme ještě zapracovat. To ale víme už dopředu. Vzhledem k Lindině školním povinnostem jede prakticky bez tréninku. Linda je ovšem dítě štěstěny a tak pevně věřím, že svou pílí ukáže své hasičské srdíčko.

Na testech tým dorostenců ukázal něco, co jsem myslel, že se stát nemůže. Jeden chybný bod neznamenal poslední místo, ale místo druhé. A věřte nebo ne, našel se tým co nasbíral trestných bodů 17. Údajně prý jeden ze zúčastněných opsal test od souseda a nevšiml si jiného zadání testu. Co je na tom pravdy netuším.

Moje jednotlivky testy zvládají na výbornou a všechny jsou bezchybné. Byla by velká ostuda kdyby tomu tak nebylo. To snad ani nemyslet. Vždyť je to jen pár otázek.

100m překážek se dorostencům opravdu povedlo. Jsem velmi mile překvapen některými výkony. Nejlepší čas dne předvedl Pája Kokeš. Jeho nádherných 17,51 nenašlo přemožitele a hodně pomohl svému týmu. Honzík Obrodu zaběhl 20,46 z Bukovských byl druhý nejlepší. Velmi mile též překvapil „Stašek“ který zaběhl 20,82. Jirka Mach běžel 100m překážek vůbec poprvé a čas 21,95 vypovídá o jeho kvalitách.Naopak zklamal Cumel. Jeho časy se obvykle počítají v nízkých osmnáctkách, zde však zaběhl 22,33. Voříšek velmi zapracoval na svých výkonech a jeho 25,04 je oproti poslednímu osobnímu rekordu velmi značný posun. Zlepšení více jak o 6 vteřin je hodně znát. Do součtu již však nezasáhl. Na 100m překážek skončil tým dorostenců na 2-hém místě. Kdyby Cumel zopakoval svůj osobní rekord, do vítězství by scházelo pouhých 0,65 vteřin.

Děvčata na 100m překážek předvedla klukům jak se má správně běhat. Lada se v prvním pokusu ukázala s časem 19,36 v druhém pak zaběhla svůj osobní rekord 18,89.

Barča první pokus nedala podle svých představ. S časem 20,38 se chlubit nemůže, rozdělovač zkusila střelit a to se nepovedlo. V druhém kole se předvedla v tom nejlepším světle. Zaběhla svou první sedmnáctku. Přesněji řečeno 17,57.

Linda v prvním kole zaběhla 17,97. Není to její nejlepší čas, ale velice se blíží k jejímu dosavadnímu maximu. Na začátek Plamene to opravdu není špatné. V druhém kole nedala rozdělovač. Běžela proti Barče která si právě zaběhla svůj osobák. Je škoda že se to Lindě nepovedlo, protože by to byl boj až do úplného finále. Takhle se Linda vrátila zapojila rozdělovač a veselým kroucením zadnicí dopochodovala do cíle v čase 22,54. Nutno podotknout, že Linda měla splněno z prvního pokusu a přesto dokončila.

Na štafetě se našim dorostencům povedlo obsadit druhé místo s časem 65,77. Druhá štafeta byla rozběhnutá ještě lépe, bohužel neplatný pokus zhatil plány na zlepšení.

Dorostenci z Ledenic zaslouženě vyhráli. Naši měli na to skončit alespoň na druhém místě. Na postup to letos stále nebylo. Přesto je znát pokrok zejména v oblasti 100m překážek.

Jednotlivky jsou připraveny na to representovat náš kraj hrdě na republikovém kole a pokus se nic nepokazí, máme na to … Vím máme v cestě ještě krajské kolo, ale to je velmi jednoduché … přijedeme a zvítězíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Plamen a jeho autorem je Vladimír Nejedlý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Vladimír Nejedlý

jako vedoucí mladých hasičů na plný úvazek. V čem jsem lepší než ostatní? Snažím se děti motivovat a ne na ně řvát. A věřte že i ten nejhorší člen týmu je třeba. Může se stát, že už zítra ukáže, co je v něm. Málo kdy dnes dostaneme hotové dítko. Začíná se téměř vždy od nuly. Zvedej nohy, běháme po špičkách. Talent sám nestačí. A mnohdy stačí tak málo, abych mohl říct "Tebe jsem nepředhonil ani před dvaceti kily".

Napsat komentář